Telefon: 55 30 27 70    //    Besøksadresse: Strandgaten 225, 5004 Bergen    //    Postadresse: Pb 1992 Nordnes, 5817 Bergen    //   org: NO 870 515 812 MVA

Rullestolplass på Old Trafford

Informasjon til søkere av rullestolplass på Old Trafford.

Manchester United har 120 plasser reservert for supportere som sitter i rullestol. I hovedsak selges disse på kamp-til-kamp basis blant medlemmer i MUFC.

Er du interessert i å søke om plass på rullestoltribunen må rullestolbruker være medlem i MUFC – gjøres via link på manutd.com.

Som medlem er du berettiget til å søke i klubbens generelle ‘billettlotteri’ hvor loddtrekning foretas mellom 3-4 uker før kamp.

Plassene på rullestoltribunen er gratis og du må ha med én ledsager på tribunen under kampen.

Vår supporterklubb har tidligere hatt forskjellige avtaler med klubben om tilgang til plasser. I all hovedsak har dette vært at vi har hatt noen få plasser reservert for internasjonale supportere, hvor loddtrekning/tildeling har funnet sted på et langt tidligere tidspunkt enn 3-4 uker før kamp.

Fra 2016/17-sesongen opphørte alle slike ordninger, og samtlige supportere som er avhengig av rullestol skal behandles likt. Vi har hatt flere møter med klubben for å påpeke at tildelingen kommer for seint for de fleste av våre medlemmer i denne gruppen, men får, dessverre, intet gehør for våre innvendinger.

Det skal gjøres oppmerksom på at klubben arbeider med å utvide antall rullestolplasser på Old Trafford. En plan for utbyggingen må være ferdigstilt i løpet av 2016/17-sesongen, og arbeidet påbegynnes sommer/høst 2017. (Dette er gjeldende info per oktober 2016). Etter utbyggingen har klubben sagt seg villig til å diskutere reglementet på nytt – med tanke på å prøve å ta hensyn til at utenlandske handikappede supportere trenger noe mer tid på å planlegge en reise.

Så hva skal til for at du skal kunne søke om rullestolplass sesongen 2016/17:

  • Du (rullestolbruker) må være medlem i MUFC direkte, og tilkjennegi ved innmelding at du er rullestolbruker
  • Du må finne deg en kamp du ønsker å reise på. Generelt kan det sies at det er flest søknader på A-kampene også på handikappseksjonen, så sjansene er høyere på en B-kamp.
  • Du må innen fristen på ønsket kamp søke via manutd.com, deres billettelefon eller kontakte Supporterklubben for assistanse (vi kan søke for dere, følge opp søknaden – men kan dessverre ikke påvirke utfallet).
  • Du må enten ta sjansen på å bestille flybillett i forkant (evt fleksibel sådan) eller du må vente til etter loddtrekning med å bestille (fare for utsolgt/høye priser).

Hospitality med rullestolplass

United tilbyr hospitality-pakker til alle kamper. Pris per person er fra £199.00 (+mva) og oppover. Dersom du bestiller en slik pakke for deg og reisefølge kan det være lettere å få plass på handikapp-seksjonen, da noen plasser der øremerkes hospitality-kunder.

Er dette interessant for deg tar du kontakt med Per Harald Larsen i Supporterklubben (mail og telefon under)

Trenger du assistanse eller mer informasjon rundt dette kan du kontakte Per Harald Larsen i Supporterklubben, telefon +47 5530 2773, e-post per@united.no

Supporterklubben beklager at Uniteds regler ikke er bedre tilpasset våre medlemmer som er avhengig av rullestol. Vi følger opp denne saken videre og håper at vi, sammen med United, kan komme med et bedre tilbud til denne gruppen i fremtidige sesongen.

Har du flere spørsmål? Send oss en henvendelse

Kommentarer

Levert av Zendesk