Telefon: 55 30 27 70    //    Besøksadresse: Strandgaten 225, 5004 Bergen    //    Postadresse: Pb 1992 Nordnes, 5817 Bergen    //   org: NO 870 515 812 MVA

Rullestolplass på Old Trafford

Informasjon til søkere av rullestolplass på Old Trafford.
Manchester United er i en fase hvor de utvider kapasiteten for supportere som er avhengige av rullestol for å kunne se laget spille. Klubben skal innen 2021 ha tilbud om at i overkant av 200 supportere kan oppleve en hjemmekamp fra handikap-tribunene sine. 
I hovedsak selges plassene på kamp-til-kamp basis blant medlemmer i MUFC. Supporterklubben har lenge stått i kø for å få en fast plass på denne tribunen og håper at vi skal lykkes med det når utbyggingen er ferdig.
Inntil videre er reglene slik at de som er interessert i å søke om plass på rullestoltribunen må rullestolbruker være medlem i MUFC – gjøres via link på manutd.com.
Som medlem er du berettiget til å søke i klubbens generelle ‘billettlotteri’ hvor loddtrekning foretas mellom 3-4 uker før kamp. Hver rullestolbruker må ha med én ledsager på tribunen under kampen.

Så hva skal til for at du skal kunne søke om rullestolplass:
• Du (rullestolbruker) må være medlem i MUFC England, og tilkjennegi ved innmelding at du er rullestolbruker. Du må få din fastlege til å skrive en enkel bekreftelse av ditt handikap.
• Du må finne deg en kamp du ønsker å reise på. Generelt kan det sies at det er flest søknader på A-kampene også på handikappseksjonen, så sjansene er høyere på en B-kamp.
• Du må innen fristen på ønsket kamp søke via manutd.com, deres billettelefon eller kontakte Supporterklubben for assistanse (vi kan søke for dere, følge opp søknaden – men kan dessverre ikke påvirke utfallet).
• Du må enten ta sjansen på å bestille flybillett i forkant (evt fleksibel sådan) eller du må vente til etter loddtrekning med å bestille (fare for utsolgt/høye priser).

Hospitality med rullestolplass
United tilbyr hospitality-pakker til alle kamper. Pris per person er fra £199.00 (+mva) og oppover. Dersom du bestiller en slik pakke for deg og reisefølge kan det være lettere å få plass på handikapp-seksjonen, da noen plasser der øremerkes hospitality-kunder.
Er dette interessant for deg tar du kontakt med Per Harald Larsen i Supporterklubben ( e-post : per@united.no eller telefon (0047) 5530 0829)
Supporterklubben beklager at Uniteds regler ikke er bedre tilpasset våre medlemmer som er avhengig av rullestol. Vi følger opp denne saken videre og håper at vi, sammen med United, kan komme med et bedre tilbud til denne gruppen i fremtidige sesongen.

Har du flere spørsmål? Send oss en henvendelse

Kommentarer

Levert av Zendesk